Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest przeważnie rezultatem przypuszczeń i podejrzeń każdej przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednakże tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy wykonują również dodatkowe badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama pragnie dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak to tylko możliwe. Jednak takim pierwszym znakiem poczęcia jest bardzo często brak okresu. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I wtedy dopiero zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże pragniemy dowiedzieć się o o ciąży nieco wcześniej, możemy pójść się na wizytę do ginekologa. Lekarz ginekolog może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zapłodnienia.

Niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Nim lekarz otrzyma wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może wykonać również badanie USG dopochwowo. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę