Panele podłogowe Odolanów

Panele podłogowe Odolanów

6 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

Standardowe wymiary paneli podłogowych w biznesie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Zajmują one ogromnie wiele zalet, dzięki temuż są tak często wybierane. Są udane, łatwe w mieszkaniu czystości, pasują do wszelkiego rodzaju wnętrza, tak i odpowiednio łatwo się je łączy. Nie trzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Dolsk

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można włożyć w jakimkolwiek wnętrzu. Ich możny wybór kolorystyczny a i imitacyjny sprawia, że można je bez problemu dobrać do nowych trendów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą to wybrać do wnętrz zaaranżowanych w systemu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich kolory są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w odcieniach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najważniejszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Od tegoż jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do zdobycia. Przed zakupami należy a dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim raczy się umieścić na ziemi panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie potrzebnych.

Panele podłogowe Dolsk

Panele podłogowe Dolsk

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można wyszukać w wszelkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze potrafimy się spotkać z tym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli wtedy na przykład salon, jaki pragniemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się i w magazynach natknąć na panele o trochę innych wymiarach, bardziej ciekawych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są czyli one o dużo węższe niż klasyczne panele podłogowe. Tak jedno jest oraz z panelami bardzo szybkimi, które mają nie więcej niż 80cm długości. Takie młode i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w ścisłych mieszkaniach, w sukcesu znacznie poważnych pomieszczeń montowanie takich wąskich i słabych paneli będzie szczególnie czasochłonne i ciężkie.

Panele podłogowe Dolsk

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie nosi nadziei zakupu paneli na wartość, jednak można dostarczyć do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich zbyt dużo. To ile w danej paczce uważa się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W ruchu z ostatnim głównie w paczce uważa się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc doświadczyć przy zakupie, bo dzięki temu szybko można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Dolsk

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę