Panele podłogowe Zagórów

Panele podłogowe Zagórów

6 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

Standardowe wymiary paneli podłogowych w magazynie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Trzymają one bardzo wiele korzyści, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są wygodne, dobre w życiu czystości, pasują do wszelkiego rodzaju wnętrza, tak i dość szybko się je łączy. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Kobylin

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ustawić w każdym pomieszczeniu. Ich drogi wybór kolorystyczny a jeszcze imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dostosować do dalekich stylów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą zatem wybrać do miejsc zorganizowanych w sposobu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo duże, można bez problemu kupić panele białe, w kolorach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najważniejszą rolą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy

Od tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do uzyskania. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym raczy się ustawić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie koniecznych.

Panele podłogowe Kobylin

Panele podłogowe Kobylin

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można znaleźć w jakimkolwiek sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z ostatnim, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli a na dowód salon, jaki planujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się także w magazynach natknąć na panele o kilka innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są wtedy one o dużo mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak jedno istnieje ponad z panelami bardzo małymi, jakie trzymają nie dobrze niż 80cm długości. Takie niskie i małe panele podłogowe sprawdzą się w ciasnych mieszkaniach, w sukcesie bardzo obszernych pomieszczeń montowanie takich małych i krótkich paneli będzie wyjątkowo długie i męczące.

Panele podłogowe Kobylin

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie uznaje nadziei zakupu paneli na realizację, a można dać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli dostało się ich za bardzo. To ile w danej paczce wybiera się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W układu z tym przeważnie w paczce wybiera się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto to doświadczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu łatwiej można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Kobylin

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym