Poczta kurier Łowicz  zamów online

Poczta kurier Łowicz zamów online

9 października, 2019 Wyłączone przez Mikołaj Online

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Poddębice zamów online może być dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Poddębice zamów online

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to te o niewielkich rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy okazji czas i nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka kroków, najpierw należy zrobić zamówienie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Poddębice zamów online zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu pakunków z pewnością zauważymy też korzyści z odbierania ich przez kuriera prosto spod naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas siły, szczególnie gdypakunki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza niż opłata za każdą z przesyłek osobno. W związku z tym gdy potrzebujemy przesyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli produkt który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od przesłania zwykłej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować pakunek i ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na gabaryty pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki i masę musimy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety będą zmienić swoją masę pod wpływem wody, dlatego najlepiej nie przybliżać się do granicznej masy pakunku. Dobierając paletę na której prześlemy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą zostać zniszczone. Jeśli okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania pakunku, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Poddębice zamów online stara się by wszystkie pakunki były przenoszone z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być przyciśnięta przez pozostałe opakowania.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Poddębice zamów online odbierając pakunek potrzebuje też ten list przewozowy dostać i jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. W związku z tym warto pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Poddębice zamów online .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę