Wędkarski Choszczno

Wędkarski Choszczno

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również okres roku nie jest przeszkodą do wykonywania swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli dojść na lód i realizowanie swojego pragnień.

Wędkarski Recz

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy dobrać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim projektem i parametrami od tych, podawanych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga być bardzo krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede każdym gorsze od zwykłych. Wynika toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej wysyłania na drogę, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie istnieć natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb przebywających w zbiorniku. Dużym jest również jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest podawanie zimą żyłek kolorowych – wykorzystywane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Recz

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające pasja i prowadzenie ryby. Zimowe błystki charakteryzują się przede każdym dobrymi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w ostatniej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w czasie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki kryje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą wykorzystywane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o wysokim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dobrze szersza niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że iść się naszym przyszłym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Recz

0 0 votes
Daj ocenę